У Луцьку відбувся міжнародний молодіжний форум

18 жовтня, з нагоди відкриття ІІ Міжнародного молодіжного форуму у Луцьку поєднали гімни України та Європи – «Ще не вмерла Україна» виконали під музику Бетховена. На форум, який триватиме у місті два дні, з'їхалась молодь не лише з України, а й з країн Європейського Союзу.

 Урочисте відкриття форму відбулось на площі перед обласним музично-драматичним театром ім. Тараса Шевченка, сьогодні у цьому приміщенні креативна та активна молодь презентуватиме свої проекти, ділилася досвідом. Присутніх привітав начальник відділу у справах сім’ї та молоді Олексій Веремійчик. Він зауважив, що, незважаючи на прохолодну погоду, всі учасники форуму налаштовані не просто поспілкуватися, а плідно попрацювати, обмінятися досвідом. «Приємно усвідомлювати, що молодь займається самоорганізацією, що молодь організовується в проведенні хороших заходів із серйозною ідеєю. Приємно, що молодь знає: якщо нічого не робити, то завтра ми житимемо так, як живемо сьогодні. А завтра ми хочемо жити, як мінімум, трішки краще», – наголосив Олексій Веремійчик.

До учасників форуму звернувся і керівник відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіс Вілчінскас. Він привітав присутніх та розповів про кампанію «Будуємо Європу в Україні», покликану пояснити насамперед молоді важливість євроінтеграції та донести основні цінності Заходу. «Ми разом об’єднаємо Україну та Європу в мистецькому вимірі», – заявив Юргіс Вілчінскас. Цьогорічний Форум прислали утричі більше заявок, аніж торік. Із 200 проектів, які надійшли з України, оргкомітет обрав 50, що будуть представлені на Форумі, ще 36 проектів сьогодні покажуть гості з-за кордону. «Українська молодь сьогодні найбільше цікавиться армією, а щодо молоді з-за корону, то їх проекти здебільшого пов’язані з освітою, багато хто хоче робити проекти, пов’язані із навчанням за кордоном. Сьогодні ми будемо про це говорити і ЄС розкаже про свої можливості в цьому питанні», – зазначив Захар Ткачук.

 Опісля учасники форуму перейшли до приміщення Волинського облмуздрамтеатру, де вони представили свої проекти. До слова, цього року у форумі беруть участь приблизно 40 учасників з України та з-за кордону: поділитися досвідом із молодіжними активістами приїхали учасники з Туреччини, Вірменії, Албанії, Азербайджану, Польщі, Росії, Греції, Данії, Чехії, Білорусі, Латвії, Румунії, Казахстану, Німеччини та В’єтнаму. Одна з учасниць форуму, Надія, яка приїхала на Волинь із Червонограду Львівської області, в коментарі журналістам розповіла, що приїхала до Луцька, аби поділитися власними напрацюваннями, досягненнями, презентувати основні плани на майбутнє, а найголовніше – перейняти досвід інших.

Студент із Києва Іван зізнався, що прагне знайти на Форумі спонсора для свого проекту – всеукраїнського студентського телебачення. «Ми хочемо об’єднати усі студентські телебачення різних вишів в один грандіозний проект, для того, щоб робити все якісніше, краще і швидше доносити інформацію до студентів з різних куточків України», – розповів він. Якщо минулорічний форум був спрямований більше на знайомство між громадськими організаціями як України, так і усього світу, то цьогорічний скерований на презентацію проектів, фондів та знайомства конкурсантів для подальшої співпраці», - розповіла Інформаційному агентству Волинські Новини одна з організаторів форуму Галина Падалко.

        У Форумі взяли участь  учасники Волинського обласного відділення ВГДР "Школа безпеки". Голова відділення Юрій Тананайський презентував  проект "Школа безпеки". Активісти Волинського відділення влаштували виставку дільності Руху юних рятувальників "Школабезпеки" та  продемонстрували для всіх учасників форуму  майстер-клас з надання першої медичної допомоги.

Організатори форму подбали і про розваги. Окрім тренінгів та дискусій учасники побували на вечірці-знайомств, екскурсії Луцьком та відвідали нічний кіноперегляд «Lutsk Night Cinema». Закриття форуму відбулося у сесійні заді Луцької міської ради, де учасникамвручили дипломи про участь. Усі учасники обіцяли повернутися знову до чудового міста Луцька, щоб представити уже нові іде на Міжанродному молодіжному форумі - 2015.

Організатор форуму: СГО «Молодіжна Платформа».

Партнери проекту: Луцька міська рада та відділ сімї та молоді Луцької міської ради, Управління у справах молоді та спорту Волинської облдержадміністрації.

За підтримки: Благодійного фонду Богдана Гаврилишина, Волинського технікуму НУХТ, Кафедри прикладної лінгвістики Східноєвропейського Національного університету, Готелю «Профспілковий» та «Маєток», ресторану «Patio de Fiori», кафе «Виноград», компютерної фірми «Системз».

Контакти

Керівництво "Школи безпеки"

Адреса: 04074, м. Київ,

вул. Вишгородська, 21

Телефон:(067)464-46-51

Адміністратор сайту

E-mail: frans57@ukr.net