Навчання правилам поведінки на водоймах під пильною увагою

Людство усвоїй  більшості, на жаль, втратило навики безпечного спілкування з водою. Із настанням літа десятки тисяч людей стеляться красивим строкатим килимом на берегах усіх доступних водоймищ. Волиняни теж не є виключенням, адже річок та озер у нашому краї вистачає. Сумно, однак, що зі стартом купального сезону розпочала свій відлік і сумна статистика потопельників.

Найчастіше ж нещасні випадки трапляються через незнання та нехтування відпочивальниками елементарними правилами поводження на воді.Тому для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Відомо, що краще вчитися на чужих помилках, ніж робити свої, та ще й інколи такі фатальні.Тому, саме з метою навчання населення діям при виникненні надзвичайних ситуацій під час перебування  на водних об’єктах, недопущення нещасних випадків та пропаганди безпечного відпочинку працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області було зініційовано навчання  вихованців пришкільних оздоровчих таборів Ківерцівського району.

До спільного навчання долучились виховаці Ківерцівської станції юних туристів на чолі з керівником гуртка «Школа безпеки» Юрієм Тананайським. На березі водойми с.Тростянець  було проведено  показове занняття. Глядачі- керівники та вихованці пришкільних оздоровчих таборів району, пересічні відпочиваючі вчилися надавати допомогу при нещасних випадках на воді як з використанням рятувальних засобів (човнів, катерів і т. ін.), так і  самотужки.

 Юні рятувальники також  розповіли про основні умови безпечного відпочинку,  пригадали загальні правила поведінки біля води, а саме:

не плавати наодинціу воді зі швидкою течією, особливо якщо не впевнені у своїх силах та не запливати далеко, оскільки можна не розрахувати своїх можливостей. Місця для купання повинні бути спеціально обладнаними, без сміття та небезпечних предметів, які можуть стати причиною травм. Особливо необхідно бути уважними при пірнанні, обов’язково при цьому потрібно перевірити дно, не стрибатиу воду з причалів та дерев, як говорить народна мудрість «не знаєш броду- не лізь у воду. Під час купання не можна влаштовувати небезпечні ігри на воді,не хапати товаришів  за ноги і не «підтоплювати». Важливо слідкувати за дітьми та  за часом перебування у воді, щоб не було переохолодження. Недопустиме купання у нетверезому стані.

Та найцікавішою була практична частина заняття: коли вихованці гуртка ВГДР «Школа безпеки» Максим Музичук, Олександр Краснопера, Анастасія Позняковська, Надія Чернюк на практиці продемонстрували правила порятунку потопаючого:прийоми захоплення, правила транспортування потерпілого до берега, надання першої домедичної допомоги.Практичні дії супроводжувались теоретичним роз’ясненням.  Якщо постраждалий не подає ознак життя, це ще не означає, що все вже безнадійно. Доти, поки є хоч найменший шанс зберегти життя людині, треба проводити  реанімаційні заходи або до приїзду швидкої допомоги чи інших рятувальних підрозділів.

Підводячи підсумок показового заняття керівник гуртка наголосив, що у воді потрібно правильно оцінювати свої можливості, і якщо ви погано плаваєте, то ні в якому разі не кидайтеся рятувати. Обов’язково потрібно враховувати вагу потерпілого та фізіологічні можливості самого рятувальника. Також велика частина людей гине через паніку, тож не слід забувати, що холоднокровність і спокій підвищує шанси в декілька разів.

Методисти обласного методичного кабінету БЖД населення Навчально- методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області  також наголосили  присутнім, що про безпеку забувати не слід, адже  вода помилок не прощає! Насамкінець вони побажали відпочиваючим  чистої і теплої води, цілющого повітря, ласкавого сонця та безпечного відпочинку!

 

Проведене практичне заняття викликало щиру зацікавленість у присутніх,  адже відомо, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Сподіваємось, що практичні  навички, які отримали школярі, не знадобляться їм у житті, але підготовленим мусить бути кожен. Бо навчений-значить озброєний.

Контакти

Керівництво "Школи безпеки"

Адреса: 04074, м. Київ,

вул. Вишгородська, 21

Телефон:(067)464-46-51

Адміністратор сайту

E-mail: frans57@ukr.net