Випускник «Школи безпеки» рятує життя людей

«Ніколи не можна залишатися байдужим до людей, які потрапили у біду, потрібно завжди прийти їм на допомогу» - це життєве кредо 17-річного Ігоря Волкова, учня 11-го класу Одеської загальноосвітньої школи №62.

 

Старшокласник двічі виступив у ролі фельдшера-рятувальника під час двох нещасних випадків, що сталися у червні цього року. У першому випадку - пенсіонерці, яка постраждала від наїзду на ногу вантажівки, а у другому - 17-річній дівчині-інваліду, яка у результаті нападу епілепсії впала у тролейбусі та травмувала собі голову.     

 

Перший випадок стався близько 8-ї години ранку, на розі вулиць Канатної та Малої Арнаутської. Вантажний автомобіль «Газель» колесом зачепив ногу літній жінці. Внаслідок чого, пенсіонерка отримала легке поранення правої ноги. З рани на нозі йшла кров, бідолашна жінка від болю сіла на тротуар. Водій вантажівки викликав по телефону «швидку допомогу» та міліцію. Одесити, які поспішали на роботу, не звертали уваги на постраждалу. У цей час Ігор Волков поспішав на тренування, на трасу  «Здоров'я». Юнак тренується у дитячій організації юних рятувальників - «Школа безпеки». Ігор не став чекати приїзду медиків «швидкої», а самостійно надав долікарську медичну допомогу.  

 

«Час йшов, а рана кровоточила, я не став чекати приїзду лікарів «швидкої допомоги», тому вирішив діяти самостійно, – розповідає Ігор Волков. - У мене в сумці була медична аптечка. Я уважно оглянув ногу та упевнився, що немає перелому. Щоб зупинити кровотечу я обробив рану та обмотав ногу медичним бинтом. У моєму житті, це перший випадок надання медичної допомоги людині».

 

Другий випадок стався близько 10 години ранку в салоні тролейбуса №9. При під'їзді громадського транспорту до зупинки - «Куликове поле», у 17-річної дівчини несподівано почався напад епілепсії. Вона впала та при падінні сильно вдарилася головою об край сидіння. У постраждалої з рани на голові потекла кров. І в цій ситуації Ігор не розгубився та відразу ж надав дівчині долікарську допомогу.   

 

«У тролейбусі було приблизно 16-17 пасажирів, в основному пенсіонерів, - розповідає далі Ігор Волков. Усі кинулися на допомогу, але при цьому ніхто толком не знав, що робити у такій ситуації, і як правильно надати допомогу постраждалій. Я поклав голову дівчини на сидіння, дочекався закінчення у неї приступу епілепсії та попросив у водія медичну аптечку. Щоб зупинити кров я обробив рану зеленкою та обмотав голову постраждалої медичним бинтом. Потім звернувся до пасажирів з проханням, щоб вони повідомили батьків дівчини про те, що з нею сталося лихо. У її сумці вони знайшли медичну картку, де була вказана її домашня адреса».

 

У документах було вказано, що дівчина є інвалідом - дитинства. Юний рятувальник узяв Таню під руку і акуратно відвів додому. Батько дівчини сердечно подякував хлопця за надану його дочці допомогу.

 

Навикам рятування та надання невідкладної медичної допомоги людям  у різних екстремальних ситуаціях - Ігор Волков навчився під час проведення в школах Одеси заходів – «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, а також на тренуваннях в дитячій організації юних рятувальників - «Школа безпеки».

Контакти

Керівництво "Школи безпеки"

Адреса: 04074, м. Київ,

вул. Вишгородська, 21

Телефон:(067)464-46-51

Адміністратор сайту

E-mail: frans57@ukr.net