Запорізьке обласне відділення ВГДР "Школа безпеки"

Основною базою Запорізького відділення ВГДР «Школа безпеки» є навчально-виховний комплекс «Запорізька Січ» військово-спортивного профілю,  де більше ніж 50% учнів є вихованцями ВГДР «Школа безпеки» в Запорізькій області.

Профіль комплексу – військово-спортивний -  реалізується через викладання предметів – «Захист Вітчизни», «Людина і суспільство», та спецкурсів -  «Основи військової та військово-морської справи», «Основи військової справи», «Прикладна фізпідготовка». Метою впровадження даних спецкурсів є навчання та військово-патріотичне виховання молоді, підготовка учнів до вступу у вищі військові навчальні заклади, підготовка юнаків до військової служби у Збройних Силах України. Програми спецкурсів узгоджені із штабом Військово-Морських Сил України та Севастопольською військово-морськоюакадемією ім. П.С.Нахімова.  Передбачено вивчення окремих предметів за напрямом цивільного захисту (“Основи пожежної та аварійно-рятувальної справи) з метою сприяння консолідації зусиль суспільства у вирішенні проблем безпеки та виживання дітей України в умовах дії шкідливих і небезпечних факторів природного, техногенного, соціально-економічного, криміногенного і медико-біологічного характеру;  виховання обдарованих дітей та молоді, удосконалення практики відбору кандидатів на навчання у вищі навчальні заклади з підготовки фахівців для оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. Навчання проходить на базі військової частини А 1729, пожежно-рятувального загону № 12 Хортицького району та спортивного комплексу з пожежно-прикладного спорту, де учні оволодівають практичними навичками поведінки у надзвичайних ситуаціях, закріплюють теоретичні знання з пожежної безпеки та аварійно-рятувальної справи.

Ефективність формування особистості не обмежується тільки відповідними навчальними курсами, дисциплінами або сумою окремих гуманітарних предметів та тем. Важливу роль в цьому відіграє організація позакласної виховної роботи, що сприяє розвиткові громадянських якостей та умінь. Військово-патріотичне виховання здійснюється у формі лекцій, бесід, розповідей, екскурсій до музеїв військової слави, зустрічей з ветеранами війни,  праці та військової служби, походів по місцях бойової слави. Окремо необхідно відмітити міський захід, який став традицією комплексу та Запорізького відділення ВГДР «Школа безпеки» -  Клятва курсантів та вихованців. Учні 10 – профільного, військового класу та наймолодші групи, які почали своє навчання в гуртку «Школа безпеки» напередодні Дня визволення м. Запоріжжя та свята Покрови приймають Клятву на вірність нашої державі, українському народу. Цей час вибрано не випадково. Ми одночасно вшановуємо і стародавні українські козацькі традиції і тих, хто не так давно, у роки ВВВ  віддав своє життя  за наше майбутнє.

Також діти молодших груп гуртка «Школа безпеки» приймають участь в проектах  «Сім чудес України»,  «Ми – за здоровий спосіб життя»,  «Скарби козацького братства»,  «Моя родина», Ми памятаємо!» (До Дня Перемоги), «Ми за світ - без наркотиків», «Люби і знай свій рідний край», «Козацька медицина»

Однією з основних форм патріотичного виховання є підтримання  партнерські взаємовідносини з закладами освіти і культури, палацами творчості та громадськими організаціями.

Наші друзі та партнери:

-          ГТУ МНС України в Запорізькій області;

-          військова частина А-1729;

-          пожежно-рятувальний загін Хортицького району;

-          аварійно-рятувальний загін „Кобра”;

-          Севастопольський військово-морський інститут ім. П.С.Нахімова;

-          Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля;

-          Всеукраїнська Федерація «Спас»

-          національний заповідник „Хортиця”;

-          музей історії Запорізького козацтва;

-          Всеукраїнська організація Всестильової федерації східних єдиноборств та бойових мистецтв сходу.

Також Запорізьке відділення ВГДР «Школа безпеки» тісно співпрацює із Всеукраїнською федерацією «СПАС. Метою співпраці:

·         виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини, шляхом залучення молоді до військово-спортивної і патріотичної роботи;

·         формування і виховання у молоді високих морально-психологічних та морально-бойових якостей: мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості, ініціативності на основі відновлених національних козацьких педагогічних традицій;

·         виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя.

Найстарші вихованці Запорізького відділення ВГДР «Школа безпеки» приймають участь у проведенні військово-спортивних змагань «Допризовник», військово-спортивних змаганнях, присвячених Дню Збройних Сил України, Дню захисника Вітчизни.

Важливим напрямом патріотичного виховання є прилучення до народознавства - вивчення культури, побуту, звичаїв рідного народу. Вихованці руху відвідують музей-майстерня «Берегиня», який працює під керівництвом заслуженого вчителя України, народного майстра України Харлової В.Г. Вихованців ознайомлюють з культурними і матеріальними цінностями українського народу, пояснюють зв’зок з минулими і майбутніми поколіннями, виховують розуміння смислу життя, інтерес до родинних і народних традицій.

 

Голова відділення - Епіхіна Юлія Михайлівна

Емблема відділення

(Клікнть для перегляду)
(Клікнть для перегляду)

Контакти

Телефон: (061) 286-53-94, факс 286-54-91, моб. 095-720-89-72 

Адреса:  69017 м. Запоріжжя, 

о. Хортиця, 17

E-mail: EpixinaYulya@gmail.com,  mzk.zsich@mаil.ru,  Valentina_ilina@ukr.net  

 

Контакти

Керівництво "Школи безпеки"

Адреса: 04074, м. Київ,

вул. Вишгородська, 21

Телефон:(067)464-46-51

Адміністратор сайту

E-mail: frans57@ukr.net