Зимовий збір юних рятувальників «Буковець-2014»

 

Різдвяні свята під гаслом безпеки

 

            Карпати, як відомо, – один із наймальовничіших куточків України. Зимовий відпочинок тут в останні роки стає дедалі популярнішим. Є серед відпочивальників чимало й тих, хто, нехтуючи правилами безпеки, катається на необлаштованих схилах або, не маючи досвіду зимових сходжень, іде в гори.

            Цікаво, друзі, а чи знаєте ви, як діяти у лавинонебезпечних районах, як знайти постраждалого в лавині та надати йому першу медичну допомогу, чи вмієте розкласти в засніженому лісі вогнище? Саме ці дії в подібних ситуаціях і відпрацьовували з 8 по 13 січня 2014 року юні рятувальники. Щоправда, шкода, що цього року зима забарилася – не порадувала снігом і морозом.

            Та сумувати нікому не довелося – кожен не лише знайшов собі заняття до душі, а й під керівництвом досвідчених рятувальників Олега Ковтуна та Івана Філіпчука, майстра спорту з альпінізму Олександра Ляшенка вихованці Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» відпрацьовували тактику и техніку снігових сходжень, навички роботи з приладами знаходження постраждалих у лавині, рятувальним обладнанням.

Різдвяні свята під гаслом безпеки зустріли близько 100 дітей та молоді віком від 10 до 18 років із Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської областей та міста Севастополя – у селі Буковець Верховинського району, що на Івано-Франківщині, відбувся Зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників «Буковець-2014».

Професійні рятувальники та волонтери «Школи безпеки» провели для учасників майстер-класи та навчально-тренувальні заняття з техніки і тактики гірських сходжень; проведення пошуково-рятувальних робіт у горах на лавинонебезпечних ділянках та у зоні сходження лавин; надання першої медичної допомоги під час переохолодження та обмороження, при травмуваннях тощо.

Юні рятувальники оволоділи вміннями та навичками поводження під час екстремальних ситуацій у зимовий період, відпрацювали елементи техніки пересування по снігу (рух у зв’язках, з льодорубом, рух складним рельєфом, наведення перил на сніжних схилах); навчилися використовувати альпіністське спорядження та надавати першу допомогу й транспортувати постраждалого за допомогою підручних засобів тощо, піднялися на гору Писаний Камінь (1221 м)! та урочище Термошори.

Цього року вперше у рамках збору відбулися командні та особисті змагання з виду рятувального багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» та «Надання першої медичної допомоги». Відповідно до умов проведення змагань, переможців визначали  у двох вікових категоріях (12–14 та 15–17 років).

У командному заліку з виду рятувального багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» у старшій віковій категорії 1 місце посіла команда «Школа безпеки» Миколаївської області, 2-ге – команда Верховинського району Івано-Франківської області, 3-тє – команда Севастополя. У молодшій віковій категорії 1 місце здобула команда «Меридіан» (Миколаївська), 2-ге – «Хортиця» Запорізької, 3-тє – «Козачата» (Запорізька).

У змаганнях з виду «Надання першої медичної допомоги» у старшій віковій категорії 1 місце виборола команда м. Севастополя, 2-ге – команда Кіровоградської, 3-тє – «Запорізька січ» Запорізької області. У молодшій віковій категорії відповідно: команда «Меридіан» Миколаївської; «Козачата»  і «Хортиця» (обидві – Запорізька обл.).

В особистому заліку у ст. в. к. 1 місце посів Костянтин Колісніченко –представник команди Миколаївської області, 2-ге – Михайло Хожило (м. Севастополь), 3-тє – Микола Данилюк (Буковецька ЗОШ).

В особистому заліку у мол. в. к. 1 місце здобув Артем Батура (м. Севастополь), 2-ге – Анна Пелипас (Миколаївська), 3-тє – Богдан Лебедєв (Миколаївська).  

Перше місце у спортивних змаганнях з волейболу – у команди Буковецької ЗОШ,

Назарій Боднарук (Буковецька ЗОШ) переміг (1 місце) у змаганнях з настільного тенісу; у змаганнях з армреслінгу в особистому заліку перемогли: Оксана Бондаренко (Кіровоградська обл.) та Сергій Бакуров (Миколаївська обл.).

Всі учасники, переможці та призери  отримали дипломи, кубки, медалі  та призи від Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

Дітям та дорослим було цікаво все – від навчальних тренувань до спортивних ігор та культурно-екскурсійних заходів. Вони побували в музеях ім. І. Франка та Гуцульщини. Народний колектив с. Буковець виступив перед учасниками збору з надзвичайно цікавою програмою колядок, щедрівок та  гуцульського весілля.

Юні рятівники оглядали мальовничі краєвиди, вдихали цілюще гірське повітря, мали змогу наблизитися до первозданної природи, перевірити себе на витривалість на стрімких схилах, у негоду, підкорити нові вершини, відчути плече справжнього друга в час випробувань. Діти оздоровилися, відпочили,  знайшли нових друзів.

Захід організовано Координаційною радою Руху «Школа безпеки» за сприяння Управління ДСНС України в Івано-Франківській області та Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Верховинської райдержадміністрації.

Координаційна рада ВГДР «Школа безпеки» подякувала за вагомий внесок в організацію та проведення збору своїм старшим друзям-рятувальникам: О. Ковтуну, начальнику гірської пошуково-рятувальної частини АРЗСП Управління ДСНС України в Івано-Франківській області,                             М. Яворському, лікарю АРЗ СП Управління ДСНС України в Івано-Франківській області; В.Дячуку, начальнику гірського пошуково-рятувального відділення ГПРЧ АРЗСП Управління ДСНС України в Чернівецькій  області;           І. Філіпчуку, начальнику пошуково-рятувального відділення смт Верховина ГПРЧ АРЗСП УДСНС України в Івано-Франківській області та рятувальникам В.Аксюку, Р.Гаврилюку, І.Дрислюку;

А.Пиптюку в.о. начальника пошуково-рятувального відділення міста Косів ГПРЧ АРЗСП УДСНС України в Івано-Франківській області, рятувальнику Н.Лавруку та фельдшеру Р.Ханичу;

колективу Буковецької ЗОШ та особисто директору школи Ярославу Дмитровичу Лесюку;

Лесюк Калині Прокопівні, завідуючій Верховинською філією ОЦТКУМ Івано-Франківської області, а також волонтерам Руху «Школа безпеки» О. Ляшенку та В.Дробіту.  

 Алла НЕГРІЄНКО, голова ВГДР «Школа безпеки».

  Відгуки учасників зимового збору:

Костянтин Колісніченко, член команди Миколаївської області:

-                     Участь у таких заходах сприяє обранню професії, а саме – професії рятувальника. На запитання, яких нових якостей, знань і вмінь завдяки участі у зборі ви набули, Костя відповів: «Умінню допомагати людям та бути корисним».

Аліса Бабенко, представник команди «Спалах» Кіровоградської області:

                    Дуже сподобався збір, ми багато чого навчилися, особливо цікаво було працювати з льодорубами, біперами. Ми стали витривалішими.

Христина Потях, представник команди Буковецької ЗОШ:

- Сподіваємося, що збір відбудеться і наступного року, будемо чекати нових приємних вражень!

Володимир Малохатко, керівник команди Кіровоградської обл.:

- Дуже корисний і цікавий збір, організація – на високому рівні. Сподобалися заняття з дітьми, які проводили рятувальники, сходження на гору Писаний Камінь та урочище Термошори, екскурсії! Такі заходи потрібно проводити постійно.

Керівники команд запропонували звернутися до ДСНС з пропозицією щодо створення Федерації рятувального багатоборства, яка дала б можливість отримувати дітям відповідні розряди, а також проводити подібні збори та змагання серед  молоді старше 18 років!

 

 

Контакти

Керівництво "Школи безпеки"

Адреса: 04074, м. Київ,

вул. Вишгородська, 21

Телефон:(067)464-46-51

Адміністратор сайту

E-mail: frans57@ukr.net